Naturalnie kręcone, pełne objętości i zdrowia włosy wyglądają oszałamiająco. Co zrobić, gdy nie chcą się kręcić bez naszej pomocy? Warto zastosować proste sposoby na naturalne fale, bo tej jesieni burza loków jest trendy!

Jesień to czas, gdy zwalniamy nieco po wakacyjnym biegu i dajemy odpocząć naszym włosom. Mniej słońca, mniej słonej wody, mniej stresu, za to więcej pielęgnacji, składników odżywczych i regeneracji.

To właśnie jesień jest najlepszym czasem na to, żeby odkryć naturalny, piękny skręt naszych włosów. Potencjał drzemie w nich zawsze, ale trzeba go umieć wydobyć i właśnie jesienne wieczory nadają się do tego idealnie. Czas na pielęgnację ze zdwojoną mocą i przetestowanie najlepszych, naturalnych metod na podkreślenie naszych fal i loków.

SPOSOBY NA BURZĘ LOKÓW

Najprostszy sposób na zakręcenie włosów to oczywiście wzięcie do ręki lokówki i stylizacja termiczna. Nie jest to jednak metoda naturalna, a w niektórych przypadkach wręcz niezalecana, bo np. cienki włosy możemy w ten sposób zniszczyć i przepalić. Warto więc sięgnąć po naturalne metody na piękne fale, które nie wymagają użycia kosmetyków i parzenia włosów lokówką.

Zanim zaczniesz, umyj włosy tak, jak robisz to zazwyczaj. Jeśli są podatne na kręcenie, możesz przejść do stylizacji. Dla wzmocnienie efektu możesz przedtem użyć pianki, spray do stylizacji lub olejku, dzięki któremu skręt będzie wyraźniejszy.

1. Kręcenie włosów na wsuwki

Zrób przedziałek na środku głowy. Podziel włosy na niewielkie pasma, które da się zakręcić na palcu. Zwijaj każde z nich po kolei, posługując się tylko dłońmi, a powstałe ruloniki przypinaj wsuwkami. Ważne, żeby włosy były ciasno zwinięte i przymocowane do głowy, bo na wpół rozplecione pasma nie dadzą pożądanego efektu. Na koniec możesz wysuszyć włosy suszarką lub pozwolić im wyschnąć naturalnie, aby po rozwinięciu nabrały pięknego skrętu. To prosty sposób na fale, które zachwycają wyglądem.

2. Kręcenie włosów na warkocz

Dokładnie rozczesz włosy i spleć je w warkocz. W zależności od tego, jakiego warkocza użyjesz, ich skręt będzie inny – jeden gruby warkocz da efekt miękkich fal, a kilka cieńszych sprawi, że zyskamy burzę drobnych loków. Zaplecenie włosów w kłosa to z kolei sposób na plażowe fale, lekko pokarbowane i naturalne. Po zapleceniu włosów czas do łóżka, aby rano obudzić się z pięknie pokręconymi włosami. Wystarczy rozpuścić warkocz i przeczesać włosy palcami.

3. Kręcenie włosów na pasku

Przygotuj kawałek miękkiego materiału, który da się zwinąć w długi pasek – może to być bawełniana koszulka, ręczniczek papierowy, bandanka, apaszka lub… pasek od szlafroka. Lekko podsuszone włosy (nie mogą być całkowicie mokre) podziel na dwie równe połowy. Umieść materiał na głowie tak, jakby to była opaska, a następnie zacznij nawijać na niego włosy od czoła w kierunku karku, tworząc koronę. Zawinięte na materiał włosy wystarczy zabezpieczyć na końcu gumką lub spinką, a następnie zostawić na kilka godzin lub całą noc (o ile materiał jest miękki i pozwala spać). Po rozpleceniu włosy będą pełne objętości i pięknie zakręcone. To najlepszy sposób na fale w hollywoodzkim stylu.