Pielęgnacyjny olejek do włosów puszących się

Rytuał piękna dla włosów zapewniają właśnie olejki do włosów Orofluido. Marka Revlon postarała się, aby nie tylko prezentowały się bardzo elegancko. To luksus dla włosów, który w różowej wersji Orofluido Asia Zen Control zaczerpnięto z azjatyckich tradycji. Wygładzający eliksir do włosów Orofluido Asia stworzono z myślą o włosach puszących się i niesfornych.

Olej dostępny jest tylko w wersji 50 ml.

Jak działa olej do włosów Orofluido Asia?

Inspiracją do stworzenia eliksiru piękna Orofluido były antyczne tradycje i najlepsze mieszanki naturalnych składników. Dzięki nim olejek do włosów Asia Zen Control wygładza i nabłyszcza włosy, które trudno ujarzmić. Formuła otacza włosy specjalnym filmem, który nie tylko chroni włókna, ale też zwiększa ich elastyczność, przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się włosów oraz utracie intensywności koloru.

Olej do włosów ogranicza problem elektryzowania się i puszenia włosów. Sprawia, że włosy bardzo łatwo rozczesać i ułożyć. Revlon Orofluido Asia Zen Control Elixir tworzy przeciwdziałającą wilgoci barierę, która kontroluje puszenie się włosów, zapewniając jednocześnie miękkość i ułatwiając układanie bez obciążania.

Filtr UV ochrania pasma przed szkodliwym działaniem słońca i innych czynników zewnętrznych.

Jakie oleje do włosów ma w składzie?

Orofluido Asia Zen Control Elixir bazuje na kilku naturalnych olejach. Są to kolejno: olej tsubaki (z japońskiej odmiany kamelii), olej z otrąb ryżowych oraz olej z nasion słonecznika. Olejek do włosów wzbogacono też o ekstrakt z drzewa bambusowego. Jeśli chodzi o dodatkowe składniki o pozytywnym działaniu, mamy tu witaminę E. Formuła niestety zawiera też silikony, konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty.

Co musisz wiedzieć o Orofluido Elixir?

Formuła:
Słodki, typowo kwiatowy zapach to największa zaleta tego produktu, oczywiście o ile ktoś lubi kwiatowe nuty aromatyczne. Olejek do włosów Orofluido Asia jest bardzo wodnisty, a przez to potrzeba go więcej na jedną aplikację. Natychmiastowo wchłania się we włosy. Formuła ma lekko różowy odcień, po którym łatwo odróżnić tę wersję od podstawowego eliksiru Orofluido.

Opakowanie:
Revlon Orofluido to olejki w szklanych, podłużnych i dość zgrabnych buteleczkach. Ciężka butelka z grubego szkła, która ma tak obły kształt, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Bardzo łatwo o jej wyślizgnięcie się z rąk. Do tego nie mamy tutaj wygodnego aplikatora, a olejek do włosów dozujemy jak krople przez ogranicznik z niewielkim otworem.

Aplikacja:
Olej do włosów Orofluido Asia Zen Control można nakładać na suche lub na mokre włosy, co jest sporym ułatwieniem. Produkt stosuje się na całej długości włosów, omijając jednak skórę głowy. Olejek nie wymaga spłukiwania, może jednak wtedy przetłuszczać. Najlepsze efekty przynosi natomiast stosowany z innymi kosmetykami z linii Orofluido Asia Zen Control.

PLUSY:

ma trzy oleje i ekstrakt roślinny w składzie, pachnie kwiatowo i bardzo ładnie, ma wodnistą i lekką konsystencję, wchłania się we włosy bez problemu, skutecznie pielęgnuje włosy, zapewnia ochronę, nie wymaga spłukiwania, nadaje się na suche i mokre włosy

MINUSY:

ma silikony i inne szkodliwe substancje w składzie, może przetłuszczać włosy, nie jest wydajny, daje efekty tylko stosowany z kosmetykami z tej samej linii, ma niewygodny dozownik, ma szklaną i łatwą do zbicia butelkę, występuje tylko w jednej pojemności, nie zapewnia regeneracji