Serum do włosów z olejkami

CHI Argan Oil + Moringa Oil to olejek do włosów stworzony dla dużo łatwiejszej, profesjonalnej pielęgnacji. Serum, podobnie jak odżywka i szampon z tej serii, działa dzięki dwóm afrykańskim olejkom roślinnym i właśnie za ich sprawą jest idealnym rozwiązaniem dla włosów zniszczonych i matowych Przekonaj się, co może zaoferować olejek do włosów CHI Argan Oil.

Olej dostępny jest w dwóch pojemnościach: 15 i 89 ml

Jak działa olej do włosów CHI Argan Oil?

Serum na bazie olejków Farouk CHI to kosmetyk, który bardzo dobrze troszczy się o kondycję włosów. Za sprawą idealnie opracowanej formuły olejek do włosów regeneruje i odmładza kosmyki, które utraciły dawną witalność. Produkt przywraca ich naturalny blask, uelastycznia i wygładza.

Kosmyki stają się bardziej sypkie i dużo milsze w dotyku.

Wiadomo jednak, że włosom osłabionym niezbędna jest też ochrona. Olejek do włosów CHI Argan Oil plus Moringa Oil tworzy na włosach barierę ochronną, która izoluje wrażliwe włókno włosa od szkodliwych promieni słonecznych, wysokiej temperatury i narzędzi fryzjerskich. Serum na bazie olejków Farouk minimalizuje dalsze uszkodzenia włosów.

Farouk CHI Argan Oil zalicza się bardziej do grupy produktów typu serum ochronne, aniżeli czystych olejów. Świetnie sprawdza się jako produkt do zabezpieczania końcówek. Ochrona włosów jest tutaj dużo widoczniejsza niż ich regeneracja i pielęgnacja. Olejek nabłyszcza i wygładza, ale nie odbuduje uszkodzeń i nie sprawdzi się na skórze głowy.

Jakie oleje do włosów ma w składzie?

Zgodnie z nazwą olejek do włosów CHI Argan Oil plus Moringa bazuje na dwóch olejach – arganowym i moringa. To niestety jedyne oleje w składzie, które dodatkowo wzbogacono składnikami typu jedwab, witaminy A i E. W składzie znajdziemy też niestety bardzo dużo silikonów, konserwantów, substancji zapachowych i alkoholi o drażniącym działaniu.

Co musisz wiedzieć o CHI Argan Oil?

Formuła:
Olej do włosów Farouk CHI ma typowo oleistą konsystencję. Jak przystało na kosmetyk tego rodzaju, nie jest zbyt wodnisty, co może nieco utrudniać jego nakładanie. Tę niedogodność rekompensujemy dość delikatny, perfumowany zapach. Niestety także aromat może nie odpowiadać każdemu, bo jest słodko-orientalny. Dość szybko ulatnia się z włosów.

Opakowanie:
Olejek do włosów CHI Argan Oil plus Moringa Oil kupimy we flakonikach z plastiku w kolorze ciemnego brązu z elementami złota. Mniejsza buteleczka nie ma żadnego dozownika. Dość szeroki otwór w butelce może skutkować wylaniem zbyt dużej ilości produktu naraz. W przypadku większej pojemności problem rozwiązano wygodną pompką.

Aplikacja:
Produkt można stosować na suche i wilgotne włosy. Zaleta to brak konieczności spłukiwania, która jednak przekłada się na szybsze przetłuszczanie się włosów obciążonych olejem. Niewielką ilość oleju należy rozprowadzić równomiernie na całej długości włosów i pozostawić do wchłonięcia. Olejek do włosów CHI Argan Oil dość dobrze wnika w strukturę włosów.

PLUSY:

ma dwa oleje w składzie, wnika we włosy dość szybko, nie kosztuje dużo, nie wymaga spłukiwania, zawiera witaminy i jedwab, ochrania włosy przed uszkodzeniami, sprawdza się na końcówkach, ma delikatny zapach

MINUSY:

ma bardzo ubogi skład, zawiera silikony i drażniące alkohole, może przetłuszczać i obciążać włosy, ma dość tłustą formułę, słodko-orientalny zapach nie będzie odpowiadał każdemu, nie ma aplikatora w mniejsze wersji, nie jest wydajny