Każdego dnia poświęcasz długie minuty na to, żeby jak najdokładniej oczyścić swoją twarz i zachować jej młody wygląd na dłużej. Jak często dajesz tyle swojego czasu włosom? Już dziś zacznij oczyszczać je uważniej i zafunduj detoks swojej skórze głowy. Tak naprawdę tylko kilka kroków cię od pięknych, zdrowych i doskonale oczyszczonych włosów.

Nie sposób nie zacząć inaczej. Trzeba powiedzieć głośno o tym, że większość problemów z włosami bierze się z tego, że nie oczyszczamy ich dokładnie. Resztki kosmetyków do stylizacji oblepiające pasma, zalegający u nasady włosów martwy naskórek lub nadmiar sebum, a także toksyny – wszystko to sprawia, że nasze włosy nie mogą się tak łatwo regenerować i są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia. Nie czas więc na zastanawiacie się. Trzeba działać!

Detoks włosów i skóry głowy

Najważniejsze jest oczyszczanie skóry głowy, bo to w skórze dzieją się wszystkie ważne z punktu widzenia pielęgnacji włosów rzeczy. Jeśli skóra będzie czysta, zakorzenione w niej cebulki włosów będą się lepiej regenerowały, a włosy staną się mocniejsze, gęstsze i dłuższe. Włosy oczyszczamy zazwyczaj przy okazji.

Warto oczyszczać skórę głowy, ponieważ:

 • minimalizujemy w ten sposób podrażnienia i swędzenie,
 • zapewniamy włosom idealne warunki do wzrostu,
 • zmniejszamy ryzyko pojawienia się łupieżu,
 • hamujemy zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów.

Jak oczyścić skórę głowy?

 1. Peeling skóry głowy
  Może być enzymatyczny lub mechaniczny. Wszystko zależy od tego, jaki peeling wybierzemy: czy z kwasami złuszczającymi, czy drobinkami, które usuwają martwy naskórek podczas masażu. Taki peeling głowy warto robić przynajmniej raz w tygodniu, aby dokładnie oczyścić skórę i pobudzić mikrokrążenie.
 2. Szampon z SLS i SLES
  Na co dzień unikamy silnie oczyszczających składników w szamponach, ponieważ zaburzają naturalną równowagę skóry głowy i ją przesuszają. Raz na kilka myć warto jednak po taki kosmetyk sięgnąć, żeby doczyścić skórę głowy i uniknąć gromadzenia się zabrudzeń u ujścia mieszków włosowych.
 3. Olejek rycynowy
  Olejowanie skóry głowy też może być doskonałym sposobem na oczyszczenie jej z nadmiaru niepotrzebnych substancji. Najlepiej do tego sprawdza się olejek rycynowy, który działa antybakteryjnie i oczyszcza z nadmiaru toksyn. Wystarczy wmasować olej rycynowy w skórę na minimum godzinę przed myciem włosów.
 4.  Maska węglowa
  Jeden z najsilniejszych składników detoksykujących to węgiel aktywny. W połączeniu z glinką znajdziemy go m.in. w takich produktach jak maska do włosów Nanoil – silnie oczyszczająca i zapobiegająca nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Taką maskę warto stosować na włosy przynajmniej raz w tygodniu.
 5. Biała glinka
  Drugą substancją oczyszczającą, całkowicie naturalną i (co ważne) skuteczną jest też biała glinka. Ją również można wykorzystać w oczyszczaniu skóry głowy, ale warto wymieszać ją z olejem bazowym np. arganowym, migdałowym, aby nie przesuszyć skóry głowy. Nałożona na kwadrans doskonale pozbywa się toksyn.
 6. Tonik do skóry głowy
  Można sięgnąć też po specjalne wcierki-toniki na bazie ziół i substancji, które mają naturalne działanie normalizujące. Stosowanie ich po myciu włosów sprawia, że uczucie świeżości zostaje na dłużej, skóra i włosy są odświeżone, lekkie i pełne witalności. Stosowanie takiego toniku jak wcierki pobudza też ich wzrost.